پاسخ به شبهات عاشورایی
شنبه 28 آذر 1388      6452بازديد


به گواهی تاریخ، عزاداران حسینی همواره با مشقت ها و مصیبت های زیادی مواجه می شده اند. آن ها در اغلب بلاد با تهدیدها و تهاجمات شدیدی رو به رو بوده اند. البته این ناامنی ها هنوز هم در برخی کشورها وجود دارد.

به عنوان نمونه همه ساله در کشورهای پاکستان ، افغانستان ، عراق و بعصی از کشورهای عربی ، شاهد کشته شدن بسیاری از عزاداران سید الشهدا علیه السلام به دست تفرقه افکن وهابیان هستیم. با این همه در شرایط کنونی ، افکار عمومی با این آزار و اذیت مخالفت و از آن ناخرسند است.

امروزه دشمنان تشیع به حمله ای خطرناک تر از ریختن خون شیعیان دست زده اند و آن، از بین بردن ارزش های شیعی است . آن ها برای از بین بردن این ارزش ها به تمامی شعائر شیعه می تازند و به بزرگترین پرچم مظلومیت تشیع ، یعنی عاشورای حسینی نیز، دست درازی می کنند.

اولین قدم در از بین بردن نهضت حسینی ، از بین بردن نمادها ، شعارها و حمله فکری به خیل عظیم عزاداران حسینی است. این دشمنان (و متاسفانه گاهی دوستان جاهل) به اسم خرافه زدایی و مبارزه با تحریف و بدعت - که عنوان های بسیار فریبنده ای است - در صدد محو مصادیق کهن عزاداری برآمده اند، در حالی که این شیوه ها مورد تایید همه علما و فقهای شیعه و حتی اهل تسنن بوده اند.

در سال های اخیر ، محرم تبدیل شده است به هنگامه ی هجوم شبهات . گویی شیطان به هر دری می زند تا از گشوده شدن این باب رحمت  الهی جلوگیری کند و با استفاده ار ابزار مختلف اطلاع رسانی از جمله روزنامه ها ، مجلات، کتاب ها و ... مطالب ناصحیح را به مردم القا می کند.گاهی نیز با دروغ های بزرگ افکار عمومی را به خود جلب می کند.

حال ما بر آن شدیم که به انداره توانمان به برخی از این شبهات پاسخ دهیم ... باشد که مورد قبول مادر کبود رو و کبود پوش امام زمان علیه السلام حضرت فاطمه زهرا علیها السلام قرار گیرد.

1-پاسخ به شبهه سیاه پوشی

2-پاسخ به شبهات گریه و جزع کردن بر سالار شهیدان

3-فتوای مراجع قدیم و جدید درباره شیوه عزاداری


مطالب بیشتر


 نظرات شمانام    
پست الكترونيكي:    
نظر:  
 
 
 
 
   
دریافت اطلاعات...
مقالات
دریافت اطلاعات...