تداوم لغو بزرگترین نماز جمعه شیعیان در بحرین
شنبه 03 مهر 1395  بزرگترین نماز جمعه این هفته شیعیان بحرین، به دلیل کارشکنی دژخیمان آل‌خلیفه برای چندین هفته متوالی لغو شد.

دژخیمان رژیم آل‌خلیفه روزجمعه، دوم مهرماه، نیز از ورود امام جماعت مسجد جامع امام صادق(ع) به منطقه «الدراز» منامه برای چندمین هفته متوالی ممانعت کردند و همین امر سبب شد که بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین لغو شود.


براساس این گزارش، نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه از ورود امام جماعت مسجد جامع امام صادق(ع) و شهروندان شیعه به منطقه «الدراز» ـ محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم ـ برای اقامه بزرگترین نماز جمعه شیعیان که در این مسجد برگزار می‌شود، ممانعت کردند.

شاهدان عینی اعلام کردند: دژخیمان رژیم بحرین همچنین، تعدادی از شهروندانی را که برای اقامه نماز جمعه راهی مسجد جامع امام صادق(ع) بودند را بازداشت کردند.

منطقه الدراز منامه بیش از سه ماه پیش است که پس از لغو تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین از سوی رژیم آل‌خلیفه محاصره شده و همچنان شاهد تظاهرات اعتراض‌آمیز شهروندان بحرینی است و تمامی ورودی‌های این منطقه در کنترل دژخیمان این رژیم قرار گرفته است.

تظاهرات بحرینی‌ها پس از لغو بزرگترین نماز جمعه شیعیان

از سوی دیگر، صدها معترض بحرینی پس از آن که بزرگترین نماز جمعه شیعیان برای چندین هفته متوالی لغو شد، با شرکت در تظاهراتی باشکوه و گسترده، شعارهایی در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین و مخالفت با رژیم بحرین سر دادند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که از مسجد جامع امام صادق(ع) منطه الدراز آغاز شد، ظلم و ستم آل‌خلیفه علیه اکثریت شیعی بحرین و ممانغت از ورود امام جماعت مسجد امام صادق(ع) به منطقه الدراز برای اقامه نماز جمعه را محکوم کردند.
منبع: ایکنا
آسیب شناسی
دریافت اطلاعات...
مقالات
دریافت اطلاعات...